Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Aizraujošs piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem!

 

Atklāts Liepājā pirmais Leļļu mākslas un dizaina muzejs, kura saturs atspoguļots trīs sadaļās: vēsture, māksla, dizains.

Leļļu mākslas un dizaina muzeja darbība paredzēta ļoti aktīva, jo bez pamatekspozīcijas, kurā būs apskatāma 19. un 20. gadsimta leļļu, rotaļlietu un sadzīves priekšmetu vēsture, paredzētas arī trīs izstāžu zāles, kurās tiks izstādīta laikmetīgā māksla, kā arī būs dizainam veltītas izstādes. Īpaša būs Liepājā mazākā izstāžu telpa ar nosaukumu ”Mākslas ala”, kurā savas personālizstādes piedāvāsim rīkot gan topošajiem, gan profesionālajiem māksliniekiem. Kā pirmais šīs mākslas telpas iemītnieks tiks eksponēts unikāls porcelāna degunradzis, kuru veidoja māksliniece Emīlija Lielā.

 

Laikmetīgo mākslas ekspozīciju pārstāvēs izcili sava aroda meistari: Liepājnieks Pēteris Sidars, Diāna Dimze-Dinna, Margarita Germane, Lāsma Bringina, kā arī Ināra Liepa un Uldis Liepa. Katra mākslinieka autordarbi tapuši dažādās autortehnikās, kas izraisa patiesu apbrīnu par virtuozu darbu ar materiālu.

 

Muzeju atklāsim ar unikālu mākslinieces Ināras Liepas seno eglīšu rotājumu un Ziemassvētku apsveikuma kartiņu ekspozīciju, kas atspoguļos šo priekšmetu daudzveidīgo dizainu. Būs iespēja uzzināt aizraujošu atklātnīšu rašanās vēsturi. Izstādi papildinās arī salaveču un Ziemassvētku vecīšu kolekcija.

 

Beidzot muzejam būs iespēja izstādīt arī īpašus latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes bērnības zīmējumus un Otto Skulmes skices.

 

Līdzās muzejam tiks atklāts arī veikals, kurā joprojām varēs iegādāties dažāda laika perioda gleznas, grafikas darbus, fotogrāfijas, antikvāras lietas, kā arī gaumīgus dizaineru radītus priekšmetus no dažādiem materiāliem gan interjeram, gan dāvanām. Padomāts arī par mazajiem muzeja apmeklētājiem – ceram, ka viņus iepriecinās mehāniskās rotaļlietas, lelles, lāči, kaleidoskopi. 

 

Līdzīgi, kā galerijas kolekcija, kas veidota no 19. un 20.gs. Liepājas mākslinieku darbiem, kurā būs apskatāmas jaunas gleznas, kas glabājušās noliktavu telpās, arī ‘’Leļļu mākslas un dizaina muzejā ir izveidota pamatekspozīcija ‘’Kofermājiņu ceļojums’’. Tā sastāv no Ināras Liepas seno priekšmetu krājuma. Izvietotas lelles, rotaļlietas, karuseļi, ēnu teātris un dažādi sadzīves priekšmeti no 19. gadsimta līdz pat mūsdienām. Muzeja krājumā atrodas vairāk kā 1000 eksponātu, kas laika gaitā tiks mainīti. Šīs ekspozīcijas dizaina ideja tika augstu novērtēta visās valstīs, kurās izstāde tika eksponēta.

 

Galerija '’Romas dārzs'’, zivju iela 3, Liepāja.

Tel. +371 26011800; info@galerijaromasdarzs.lv.